Kancelaria odszkodowawcza to jeden z podmiotów, który zajmuje się dochodzeniem roszczeń w imieniu osób poszkodowanych. Prawnicy kancelarii ustalają podmiot, który jest zobowiązany do zapłaty, precyzuje i zgłasza roszczenia. Kancelaria odszkodowawcza także inicjuje i przeprowadza negocjacje z ubezpieczycielem lub innym odpowiedzialnym podmiotem. W razie potrzeby prowadzi także postępowanie reklamacyjne i podejmuje wszelkie konieczne czynności aż do uzyskania ostatecznego stanowiska.

Kogo reprezentuje kancelaria odszkodowawcza?

Kancelarie odszkodowawcze działają najczęściej w imieniu:

  • osób, które poniosły szkodę m.in. w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku w pracy, w drodze do lub z pracy, na terenie gospodarstwa rolnego lub na skutek błędu lekarskiego,
  • rodzin osób zmarłych w wypadku lub w wyniku błędu lekarskiego
  • osób poszkodowanych, którym wypłacono zaniżoną kwotę odszkodowania.

Kancelaria odszkodowawcza może być bardzo pomocna także w przypadku, gdy w rodzinie miał miejsce śmiertelny wypadek.W takich sytuacjach dochodzenie należnego świadczenia przez członków rodziny nierzadko jest zbyt trudne i bolesne. Dlatego, kiedy przekażemy sprawę do kancelarii odszkodowawczej, zajmie się ona wszelkimi formalnościami i uzyskaniem odszkodowania dla wszystkich bliskich, których dopuszcza prawo.

W przypadku wypadku komunikacyjnego z winy innego kierowcy, pomoc kancelarii odszkodowawczych może okazać się nieoceniona. Z reguły to osoby, które odniosły obrażenia, muszą dopilnować wielu kwestii, często kwestii zdrowotnych. Aby starać się o odszkodowanie często brakuje im czasu i siły. Kancelaria zajmuje się wszystkim za pomocą upoważnienia. Klient otrzymuje na bieżąco informacje o postępach w sprawie.

Zadzwoń 694-411-766

Bezpłatna porada prawna w temacie odszkodowań lub napisz maila

kontakt@odszkodowaniaslask.pl

telefon

Data zdarzenia

Nasi prawnicy nieustannie poszukują nowych rozwiązań by jeszcze skuteczniej pomagać poszkodowanym.