Uzyskanie odszkodowania nie zawsze jest w stanie zrekompensować poniesione szkody. Zdarza się tak, że szkody zdrowotne są tak duże, że żadne pieniądze nie są stanie przywrócić pełnej sprawności. Nie mniej jednak wypłacone środki pomogą w zaspokojeniu potrzeb, które pojawiły się po wypadku.

Uzyskanie odszkodowania – prawnik czy kancelaria odszkodowawcza?

Warto powierzyć dochodzenie odszkodowania profesjonalnemu pełnomocnikowi. Może to być prawnik lub kancelaria odszkodowawcza. Dzięki przekazaniu sprawy do grupy specjalistów (kancelaria odszkodowawcza), samo prowadzenie sprawy może pójść dużo sprawniej.

W obu tych przypadkach najważniejsze jest doświadczenie i wiedza wystarczające do prowadzenia sprawy zarówno przed ubezpieczycielem, jak i sądem.

W czym pomoże nam pełnomocnik?

Doradca ds. odszkodowań pomoże nam w analizie sprawy i zebraniu dokumentacji zaistniałego wydarzenia. Ustali on również jakie świadczenia i w jakiej wysokości należą się osobie poszkodowanej. Dobry specjalista pomoże w gromadzeniu dokumentacji, dopełni wszelkich formalności, a także przypilnuje ustawowych terminów postępowania.
Pełnomocnik sformułuje w naszym imieniu roszczenia, przypilnuje terminów oraz będzie prowadził negocjacje z zakładem ubezpieczeń. W razie potrzeby ustali także zakres dodatkowo potrzebnych dokumentów, np. orzeczeń lekarskich lub opinii biegłych i pomoże w ich uzyskaniu.

Doradca będzie również wiedział, co zrobić, jeśli sprawca wypadku nie był ubezpieczony.

Doradca ustali, do kogo należy wystąpić o wypłatę odszkodowania – określi odpowiedzialny za zdarzenie podmiot oraz jego ubezpieczyciela.

Ważne jest również, aby była zapewniona reprezentacja w postępowaniu sądowym. Często jedyną możliwością uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela jest skierowanie sprawy na drogę sądową. Warto więc upewnić się, czy nasz pełnomocnik może reprezentować nas przed sądem.

Warto również zauważyć, że powierzając nam sprawę nie ponosisz żadnych kosztów wstępnych! Wynagrodzenie następuje tylko i wyłącznie w momencie uzyskania odszkodowania i jest to na zasadzie prowizji.

Wypełnij formularz kontaktowy i czekaj na kontakt z naszej strony.

Zadzwoń 694-411-766

Bezpłatna porada prawna w temacie odszkodowań lub napisz maila

kontakt@odszkodowaniaslask.pl

telefon

Data zdarzenia

Nasi prawnicy nieustannie poszukują nowych rozwiązań by jeszcze skuteczniej pomagać poszkodowanym.

Odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowanie za wypadek przy pracy